VISE!
Nu ni se îngăduie să visăm.
Bărbații cred că este un mod de a ne ascunde magia.
Simplul fapt că visez ar fi de ajuns ca să fiu pedepsit,
dar dacă ar afla cineva vreodată ce visez, aș fi spânzurat.
Vise, vise și iar vise!
Nepoții mei mă conduc spre camera de joacă, fâlfâind în jurul meu ca un stol de vrăbii gâlcevitoare. Împingând. Trăgând. Ce minunați sunt!?
Dar nepoții mei sunt deja mari! Unii foarte mari! Oare e bine ce visez!
CE VISE MINUNATE!
25,06,2023 O.P.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu