vineri, 26 iunie 2026

Sunt vis în abis!

 Sunt vis în abis!

Multe culori, petale de flori
Îmi zâmbesc, dimineața în zori
Alergând în abis, pe cărarea din vis
Amintiri de iubire vor fi la finiș
Îmi doresc să am și un bis, fără nimic omis!
Simt brațe moi, simt fierbinte
De fericire nu mai am cuvinte
Doamne, în vis am găsit un tezaur
Era de iubire, nu era de aur
Ce l-am clădit cu dragoste ca un mare faur.
Nu sunt sfânt ,ci om pe pământ
Iar dorul mă poartă ca un fulg în vânt
La umbră sau pe a soarelui rază
Dimineața sau în ceas de amiază
Sunt zarea ce învăluie marea,
Văd culmi de munte ce aduc răcoarea,
Simt inima mea vibrează, nu visează!
Atunci când simți iubire, nu mai poți sa simți frică!
Aceasta-i o poveste adevărată, unică!
VĂ IUBESC ȘI VĂ DORESC IUBIRE ȘI LUMINĂ!
26.06.2023 OP


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu